PP, předkové

VýstavyCariňena Patou von Traumberg "Cariňa"

Narozena: 18.03.2020


Sire: Zagal De Alba De Los Danzantes with Sketrick (Anglie)

Dam: Alba Patou von Traumberg


Cariñena pochází ze spojení Albinky a překrásného psa Zagala "Zimby", jenž se sice narodil z CHS De Alba De los Danzantes, ale žije ve známé CHS Sketrick v Anglii. V jeho žilách koluje velice zajímavá směs krve ze Španělska, Anglie i Francie.  Získat do chovu tohoto krásného psa jsem dlouho plánovala a jsem šťastná, že se spojení podařilo uskutečnit doslova na poslední chvíli, neboť krátce poté vypuklo po celém světě řádění coronaviru. O to více je pro mne tento vrh cenný, jedná se o cílenou liniovou plemenitbu na společné španělské předky se současným záměrem přilití anglické, francouzské či skandinávské krve.
Cariña rozšířila naši smečku i přes počáteční tuhý odpor mého manžela, pro něhož byl stávající počet členů naší smečky více než "dostatečný" (velmi eufemisticky vyjádřeno), já jsem si ale jako téměř vždy prosadila svou. Ostatně krycího psa a toto spojení jsem si nevybrala proto, abychom postoupili v "abecedě" a měli prostě "nějaká štěňata", nýbrž proto, že jsem věděla, že z takového spojení si určitě nechám holčičku, pokud se vrh vydaří.

Od chvíle, kdy tato malá "puntíkatá" holčička poprvé otevřela své krásné mandlové oči a začala postupně projevovat svůj mimořádně výrazný temperament, si mého chotě  sofistikovaně získávala rafinovanou kombinací roztomilosti a mazlivosti, dnes už je to pro něj "jeho malá Kuliška", kterou by nedal ani za nic. Vždyť (cituji manžela) " které jiné štěně dokázalo v obýváku strhnout obří záclonu, zvící rozměrů Muchovy Slovanské epopeje? Jenom  Kuliška!" (ostatní ji "pouze" okousali..). A když se jí jako bonus začal  krásně "točit" ocásek po "španělském" způsobu, jaký známe od babičky Huescy či Aránka, kdo by takovému božímu stvořeníčku odolal?

Cíleně jsem si ji vybrala pro krásnou silnou hlavu a výraz, silnou kostru a taktéž pro zmiňovaný ocas s mimořádně pevným háčkem, který  je v dnešním chovu už vzácnou raritou, neboť  v současnosti se tento -  u starých linií běžně přítomný a  typický znak - vyskytuje převážně už jen u odchovanců z CHS De Alba De los Danzantes. Cariña je zvídavá a sebevědomá fenka, která má naprosto okouzlující "pyrenejský" úsměv. Její jižanský temperament vyžaduje značné nároky na pozornost, je bouřlivě veselá a neustále vymýšlí nějaké lumpárny; provozuje "akrobatické skoky do výšky a do dálky",  ještě žádného z našich psů nenapadlo vylézt na vysoký jídelní stůl a s pobaveným úsměvem se po něm procházet. Doufám, že se s postupujícím věkem její temperament poněkud zklidní.


Další fota cARIŇENY jsou v galerii


7 a půl měsíce, s mámou Albinkou7 měsícůJako vítězka třídy štěňat na NV Argeles 2020
Cariñena dostala své jméno podle vinařské oblasti v Aragonsku. :)


Cariňa a její sestřička Celinka

 .